Že predsa iné ženy sú na tom horšie, že je lepšie žiť takto ako sama... Lenže niekedy tým len klameme samy seba a nechceme vidieť krutú skutočnosť. Toto sú signály, že by ste už naozaj mali zo vzťahu odísť.

Žiadna komunikácia
Vo vzťahu sa nedá fungovať, ak sa partneri nerozprávajú. Niektoré páry časom dôjdu do stavu, že si vlastne ani nemajú veľmi čo povedať. V niektorých vzťahoch sa zasa „nekomunikáciou“ riešia rôzne problémy (tichá domácnosť). Nedostatok komunikácie neprospieva žiadnemu páru. Aby vzťah mohol napredovať, partneri sa musia rozprávať.

Tichá domácnosť je absolútny nezmysel, ktorý taktiež nič nerieši a navyše je jednou z foriem manipulácie vo vzťahu. Pokiaľ si už ani nepamätáte, kedy ste sa s partnerom naposledy porozprávali, alebo o rozhovor s vami vôbec nejaví záujem, zamyslite sa, čo vám vlastne takýto vzťah dáva a či má zmysel v ňom zotrvať, ak sa komunikácia neobnoví respektíve nezlepší...

K vyhoreniu vedú aj pochybnosti Ak riešime s partnerom otázku vlastných citov, tak v značnej miere skúmame jeho city k nám.
Zdroj: Shutterstock

Násilie
Akékoľvek násilie vo vzťahu, či už ide o fyzické, psychické alebo sexuálne, je vážnym dôvodom na ukončenie vzťahu. Často sa to zdôrazňuje, no aj tak majú mnohé ženy tendenciu takéto situácie zľahčovať a dávať násilníkovi ďalšiu a ďalšiu šancu. Zvyčajne sa však tým len vystavujú väčšej a väčšej bolesti a utrpeniu. Ak sú vo vzťahu aj deti, trpia aj ony (aj keď sú „len“ svedkami týrania). Takýto vzťah je jednoducho nezdravý a žiadna žena si nezaslúži byť týraná.