Svoje o tom vedia aj štyri kamarátky, ktoré sa počas jedného z ich ženských večerov rozhodli, že sa zabavia a „niekoho“ z podsvetia k sebe privolajú. Netušili však, že zábava plná smiechu sa zmení na hrôzostrašný zážitok.

Nečakaný hosť

„Nakreslili sme si provizórnu špiritistickú tabuľku, zapálili sviečku a pochytali sme sa za ruky. Spočiatku to bola zábava,“ hovorí Marta. „Keď sa začal pohár po tabuľke hýbať, zľakli sme sa, ale pokračovali.Zrazu niečo buchlo. Sviečka zhasla, Martina mačka ušla hystericky z izby a v miestnosti sa ochladilo... V strachu sme vyvolávanie ducha prerušili.“ O pár týždňov neskôr sa rozhodli, že pokus s duchmi zopakujú. Všetko prebiehalo bez problémov, a keď ich zábavka s „pobehujúcim“ pohárom od koňaku omrzela, svoj pokus skončili bez toho, aby ducha z miestnosti odvolali.

V noci sa to však začalo. Marta hovorí: „Ľahla som si spať, ale mala som pocit, že v miestnosti nie som sama. Cítila som prievan, v pravidelných intervaloch ma ovieval studený vzduch, aj keď boli všetky okná zatvorené.“ Zdalo sa jej, že pri nej niekto stojí, keď však začula svoje meno, vyľakala sa na smrť. Pocit niečej prítomnosti ju neopustil ani ráno. Vyhľadala teda ženu, ktorá vraj vie odvolávať duchov a tá jej potvrdila, že počas „zábavky“ s kamarátkami, naozaj ducha do Martinho bytu privolali, ale neodvolali ho. A mala šťastia, že stretnutie s oným svetom sa skončilo len „nevinnou“ nočnou návštevou.