Ak ide o spoločné rozhodnutie, prebieha všetko väčšinou bez problémov. Ale čo ak chce spoločné bývanie iba jeden z páru? V prípade 28-ročnej Martiny a 30-ročného Filipa, ktorí spolu chodia už tri roky, je to ona. Má vlastný podnájom, no Filip nie a nie sa k nej nasťahovať. Navštevovať Martinu v podnájme sa mu páči, ale nasťahovať sa k nej, to pŕŕŕ.

Niet nad „mama hotel“
Filip tvrdí, že ešte na to majú dosť času, niet sa kam ponáhľať, a on medzitým sporí peniaze, ktoré nemusí dávať za bývanie. Zatiaľ čo Martina platí za byt celkom peknú sumičku zo svojho platu, on stále býva u rodičov. Má tridsať a pri mamke mu je dobre. Martina vraví, že mu vyhovuje jej servis. Varí mu, perie, dokonca nakupuje.

Ukážkový „mama hotel“, trend, ktorý je v západnej Európe pomerne bežný a postupne sa začína udomácňovať aj u nás. Mladí ľudia, väčšinou muži pochopili, že niet kam utekať a all-inclusive pri mamičke je najlepšie (a finančne najvýhodnejšie) riešenie. Lenže, ak majú vzťah, nastáva problém. Máloktorá žena chce s mamičkou súťažiť a skôr či neskôr bude tlačiť na to, aby sa osamostatnili.

Nenápadne ho k sebe nalákajte
Trend, že partneri majú dlhoročný vzťah, ale bývajú samostatne k nám prišiel zvonku a hovorí sa mu „mingles.“ Ak chcete, aby sa partner, ktorý sa stále nechá hýčkať svojou mamičkou, k vám nasťahoval, choďte na to rafinovane. Najlepšie je skúsiť to nenásilne, bez výčitiek a neustáleho prehovárania. Lákajte ho k sebe na dobré jedlo, nie nadarmo sa vraví, že láska prechádza žalúdkom, na dobré filmy, na príjemnú atmosféru, aby pochopil, že je to u vás napriek všetkým mamičkovským výhodám lepšie, ako doma bez vás.