Fázy Mesiaca súvisia na Zemi najmä s vodou - prílivom a odlivom oceánov. A ľudské telo je z osemdesiatich percent tiež z vody, takže je tu aj vedecký základ na to, že najbližšie nebeské teleso má výrazný vplyv aj na ľudí. Je však pravda, že niektorí to cítia viac, a iní menej. No najmä my ženy sme na jednotlivé fázy mesiaca veľmi citlivé. Pozrite sa, čo sa s vami deje, keď je nov, spln alebo keď Mesiac dorastá či cúva...

NOVOLUNIE

Mesiac sa po dokončení svojho cyklu dostal pred Slnko, ktoré ho osvetľuje zozadu. Prevrátená strana Mesiaca k Zemi je zatemnená, preto ho nevidíme ani na nočnej oblohe. Na Zem pôsobí Slnko aj Mesiac svojou príťažlivou silou spoločne - je to čas spojenej energie.
Nov je vhodný na obnovu a začiatok čohokoľvek. Máte veľkú šancu, že všetko, do čoho sa pustíte, dobre dopadne. Zatmenie mesiaca sa v tomto prípade dá chápať ako zatmenie racionálneho zmýšľania. Riaďte sa v tomto období citmi a intuíciou. 

noc - obloha - mesiac - žena - sny - snívanie
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Toto ÁNO
Rozhodovanie srdcom využite najmä v citovej oblasti. Ak chcete niekomu vyznať lásku, je to najvhodnejšia časť mesiaca. Počas novu dokážete oveľa úprimnejšie hovoriť o svojich emóciách.
 
Toto NIE

Rozlúčte sa s neresťami a zlozvykmi. V rámci nových začiatkov môžete skoncovať s fajčením či alkoholom alebo prestať jesť mäso, ak to tak cítite. Počas novu vám detoxikácia pôjde oveľa lepšie.