Hlavné je, aby o tom vedeli druhí
„Nechápem, prečo by sme nemali dať vedieť o našej láske. Veď sa máme radi! Ja sa za svoju lásku nehanbím!“ Takto najčastejšie reagujú ľudia, ktorí doslova denne kŕmia facebook fotografiami a podrobnými informáciami o svojom vzťahu. Fotka pri raňajkách, bozk pred kuchynskou linkou, selfíčko v aute počas spoločnej cesty do práce až po večerný komentár o tom, aký bol ťažký deň bez drahej polovičky. Pravdepodobne tieto fotky už nikto nezdieľa, pretože naozaj nikto nepotrebuje vedieť o každom ich kroku, no oni sú od toho priam závislí.

Čo na to vravia psychológovia?
Psychológovia vravia, že informácie o vzťahu na internete denne zverejňujú len tí ľudia, ktorí cítia vnútornú neistotu. Akoby od sociálnych sietí očakávali potvrdenie svojho vzťahu. Nie sú si istí sami sebou ani partnerom, a preto potrebujú presviedčať okolie aj seba o tom, aký majú skvelý vzťah.

parik selfie
Zdroj: Shutterstock

Ich hodnota sa neraz odvíja od toho, koľko ľudí si ich profil pozrelo. Bohužiaľ, takto formovaný vzťah stráca na spontaneite a časom to celé pôsobí ako neúprimné divadlo pred fotoobjektívom. Odborníci tvrdia, že naozaj šťastný vzťah nepotrebuje svoju lásku dokazovať cez internet, preto vám ponúkame zopár dôvodov, prečo je to tak.