Máte taliansku domácnosť? Vybuchnete kvôli maličkosti, alebo až keď už pretiekla posledná kvapka? Rozčuľuje vás, že váš partner si nedá povedať a v kuse chodí domov o hodinu neskôr, než ste sa dohodli? Ešte stále to neznamená, že je vo vašom vzťahu niečo zlé. Pokojne sa pohádajte, ale nikdy nechoďte spať nahnevaní. Tak znie nepísané pravidlo, ktoré mnohí vyzdvihujú. Ale, čo keď je to predsa len inak?

Couple,Fighting,In,The,Morning.,Woman,Screaming,To,Her,Man.
Zdroj: Shuttesrtock

Podľa rozvodovej koučky a Karen Finn to však môže vypáliť plne inak. "Taktiež som tomu verila. Bolo to v dobe, keď z môjho vzťahu vyprchala akákoľvek vášeň, čiže aj chuť sa hádať. Môj terajší vzťah je oveľa živší. Takže keby sme nemali ísť spať nahnevaní, asi budeme stále hore a budeme sa donekonečna o niečom dohadovať. Občas ísť spať naštvaní je tak pre môj vzťah oveľa lepšie, pretože ráno všetko vyzeraá inak." Ako ďalej dodáva, nútená snaha všetko vyriešiť pred spánkom by naopak mohla celú situáciu len zhoršiť. Takže kedy je lepšie hádku skončiť a ísť spať, aj keď ste nič nevyriešili, ani sa neudobrili?

Nepovedzte nič, čo by ste mohli neskôr ľutovať!
Keď ste tak ospalí, že pred spánkom nedokážete riešiť ani jednoduché záležitosti, ako by ste dokázali zmysluplne ukončiť hádku, bez toho, aby ste vyslovili niečo, čo budete neskôr ľutovať?

We,Have,A,Problem.,Young,Upset,Girl,Sitting,On,The
Zdroj: Shuttesrtock