Karanténa všetkých poriadne vyšťavila. Mnohí teraz ešte viac ako po iné roky túžia po čerstvom vánku, slnku a šume mora. Letnú sezónu 2020 si predsa len budete môcť užiť pri mori a mnohí tak už robia. Pozrite sa na destinácie, ktoré sú bezpečné.

Epidemiológ v tom má jasno
Uznávaný epidemiológ Vladimír Krčméry sa vyjadril, že dovolenka pri mori nie je až taký problém. „Ak chcete dovolenkovať v krajinách, ktoré nemali veľké problémy, ako napríklad Chorvátsko, Čierna Hora, Bulharsko, Grécko, Cyprus či Malta a naplánovali ste si navštíviť niektorú z týchto bezpečnejších destinácií koncom leta, tak v tom nevidím problém epidemiologický ako skôr logický,“ vyjadril sa Krčméry.

Prof. MUDr. Vladimír Krčméry DrSc. - slovenský lekár, vedec – odborník na tropickú medicínu, infektológiu a onkológiu.
Zdroj: Martin Mikláš
Prof. MUDr. Vladimír Krčméry DrSc. - slovenský lekár, vedec – odborník na tropickú medicínu, infektológiu a onkológiu.

Za najbezpečnejšiu a najférovejšiu však považuje letnú dovolenku strávenú na Slovensku.  „Sme ju dlžní našej krajine, lebo mala silný otras v oblasti turistického ruchu,“ vysvetlil odborník. Či už sa teda vyberiete k moru, alebo toto leto zostanete na Slovensku, je na vašom rozhodnutí. My sme pre vás podrobnejšie opísali tri bezpečné krajiny, kde si môžete užiť toto leto, a zároveň aj tipy na nezabudnuteľné výlety po Slovensku. Stačí si len vybrať.