MENU
Vyhľadávanie:
Kvízy

KVÍZ: Máte nadpriemerne vysoké IQ? Otestujte sa v tomto kvíze

Ľudia s užšími cievkami v očiach majú vyššie IQ. Vedci však ešte nezistili, prečo je to tak.
Zdroj: Shutterstock

30.3. 12:00 Vedeli ste, že výška IQ priemerného Slováka je len 96? Ste na tom lepšie? Otestujte sa v tomto kvíze, ktorý odhalí, či patríte k nadpriemerne inteligentným ľuďom.

1/10 Zamyslený muž stojí pred obrazom. Hľadí naň a hovorí: Nemám bratov ani sestry. Jedno však viem isto. Otec tohto muža je môjho otca syn. Kto je na obraze?

2/10 Doplňte chýbajúce tri písmená: NML - MLK - LKJ - ???

3/10 Dvaja otcovia a dvaja synovia sa vybrali spolu na poľovačku. Každý zastrelí kačicu. Domov prinesú tri kačice. Ako je to možné?

4/10 Mirka sa v škole snaží a známky nie sú také zlé ako Jožkove. Ondrej je dobrý žiak, ale stále nedosahuje také výsledky, ako Vladimír. Nina má síce priemer známok lepší ako Vladimír, no Jožkovi sa nevyrovná. Ktorý žiak je najlepší?

5/10 Doplňte číslo namiesto otáznika: 1 - 2 - 5 - 14 - 41 - 122 - ?

6/10 Aké budú dva sčítance čísla 16, aby súčet ich druhých mocnín bol najmenší?

7/10 Koľko je 1/3 z 1/2 z čísla 600?

8/10 Na parníku sa stala vražda. Podozrivý je kuchár, námorník a upratovačka. Každý má alibi. Upratovačka: „Celý deň som upratovala.“ Kuchár: „Celý deň som varil.“ Námorník: „Celý deň som napínal plachty." Kto je vrah?

9/10 Dvaja bratia majú rovnakých rodičov. Narodili sa v rovnaký rok, rovnaký deň, rovnakú hodinu a v rovnakej nemocnici. Nie sú však dvojičky. Ako je to možné?

10/10 Peter je rýchlejší ako Jano, ale pomalší ako Pavol, Pavol je pomalší ako Jozef. Ktorý z nich je štvrtý?

Pochváľ sa výsledkom

Veštecká poradňa

Ocitli ste sa v ťažkej životnej situácii? Potrebujete radu? Obráťte sa s dôverou na našich poradcov.

veštecká gula Osud máte vo vlastných rukách. Viete, ako vykladať z kariet?

Odpoveď odborníka:

Vykladať z kariet sa môžete naučiť aj vy. Najskôr na naučte rozoznať jednotlivé karty a pochopte ich význam. Každý výklad z kariet totiž stojí na dvoch pilieroch. Prvým je vedieť, ako sa vykladá a poznať význam kariet, druhým sú osobné vlastnosti človeka, ktorý karty vykladá. Lebo naučiť sa v nich čítať, záleží nielen od vašich myšlienok, ale aj intuície. 

Kocky nie sú len pre hazardných hráčov. Môžu vám pomôcť nájsť odpovede na otázky o budúcnosti
Zdroj: Shutterstock.com

Výber kariet
Ak ste začiatočníčka, siahnite po anjelských kartách. Sú totiž najjednoduchším typom kariet a môžete ich začať vykladať takmer okamžite. Všetko je na nich jasne napísané, prípadne nájdete výklad v priloženej brožúre. Omnoho zložitejšie je vykladať osud z cigánskych a tarotových kariet. Cigánske karty síce nesú obrázky, ktorým pomerne ľahko porozumiete, zvádzajú však k nežiadúcemu zjednodušovaniu. Tarotové karty zasa vyžadujú hlbšie štúdium, inak z nich nevyčítate nič.  

prečítať odpoveď

Ďalšie vaše otázky

Potrebujete poradiť?

Týždenný horoskop

Ste zvedaví, čo vás čaká tento týždeň?
Pozrite si horoskop:

Praktický časopis s množstvom módnych a kozmetických trendov, rád a nápadov. Objednajte si predplatné.