MENU
Vyhľadávanie:
Kvízy

MATURITA 2023 Spravte si test a zistite, či by ste zvládli test z angličtiny

Maturita z angličtiny
Zdroj: ILUSTRAČNÉ-Archív

9.6. 13:20 Zmaturovali by ste z angličtiny aj dnes? Tohtoročný test dal maturantom poriadne zabrať. Vybrali sme 10 otázok, ktoré preveria vaše vedomosti. V koľkých vetách dokážete doplniť správne slovo namiesto písmena "X"?

1/10 Learning a language is more than knowing enough words to use. Attention should also be given on X to say, and more importantly what not to say!

2/10 It’s said that ‘money talks’. Whether you believe it or X  , it’s better to leave that talking to the money itself.

3/10 Money is number one topic for Brits. Asking how X money someone earns, is not polite.

4/10 The next biggest set of taboos in the UK is all about personal information. This includes health, age, weight and can X extend to profession.

5/10 Never ask a person’s age, X you don’t want to be unpopular.

6/10 A person’s age is their business and important to no one X .

7/10 Even on their birthday, wishes should be given X a number!

8/10 Weight and body shape should not be commented on in the UK. Whether you think a person is too skinny, or overweight, or broad‑shouldered or wide‑hipped – this information should be kept to X .

9/10 When it comes to giving compliments, it can also be a bit of minefield: just liking someone’s shape X give you the right to express it.

10/10 Unless your opinion is asked X.

Pochváľ sa výsledkom

Veštecká poradňa

Ocitli ste sa v ťažkej životnej situácii? Potrebujete radu? Obráťte sa s dôverou na našich poradcov.

veštecká gula Osud máte vo vlastných rukách. Viete, ako vykladať z kariet?

Odpoveď odborníka:

Vykladať z kariet sa môžete naučiť aj vy. Najskôr na naučte rozoznať jednotlivé karty a pochopte ich význam. Každý výklad z kariet totiž stojí na dvoch pilieroch. Prvým je vedieť, ako sa vykladá a poznať význam kariet, druhým sú osobné vlastnosti človeka, ktorý karty vykladá. Lebo naučiť sa v nich čítať, záleží nielen od vašich myšlienok, ale aj intuície. 

Kocky nie sú len pre hazardných hráčov. Môžu vám pomôcť nájsť odpovede na otázky o budúcnosti
Zdroj: Shutterstock.com

Výber kariet
Ak ste začiatočníčka, siahnite po anjelských kartách. Sú totiž najjednoduchším typom kariet a môžete ich začať vykladať takmer okamžite. Všetko je na nich jasne napísané, prípadne nájdete výklad v priloženej brožúre. Omnoho zložitejšie je vykladať osud z cigánskych a tarotových kariet. Cigánske karty síce nesú obrázky, ktorým pomerne ľahko porozumiete, zvádzajú však k nežiadúcemu zjednodušovaniu. Tarotové karty zasa vyžadujú hlbšie štúdium, inak z nich nevyčítate nič.  

prečítať odpoveď

Ďalšie vaše otázky

Potrebujete poradiť?

Týždenný horoskop

Ste zvedaví, čo vás čaká tento týždeň?
Pozrite si horoskop:

Praktický časopis s množstvom módnych a kozmetických trendov, rád a nápadov. Objednajte si predplatné.