Bohužiaľ, častejšie si zapamätáme negatívne zážitky ako tie pozitívne. Nespokojní sú muži i ženy, pričom každé pohlavie má svoje dôvody, prečo sú v manželstve nešťastní. Zoznámte sa s dôvodmi, kvôli ktorým trpia muži.

„Ešte sa ani nevyzujem a už na mňa manželka spustí svoje“
Muži sú stvorenia, ktoré potrebujú aspoň 15-30 minút na to, aby sa „preladili“. Keď prídu z práce, potrebujú si vydýchnuť pri novinách s vyloženými nohami na stole. Keď ich privítate priamo vo dverách so zoznamom toho, čo majú urobiť, rezignujú. Hoci je to prirodzená reakcia ženy, ktorá sa celé dni točí okolo detí, nie je to najlepší spôsob ako docieliť, aby vám partner pomohol. Nechajte ho radšej pár minút odpočinúť, než ho začnete zavaľovať povinnosťami. Odpočinutý partner vám bude lepšie načúvať a vy máte šancu, že urobí, čo od neho požadujete.

„Hovoríme spolu iba o deťoch“
Keďže ženy túžia byť tie najlepšie mamy na svete, podľa mnohých mužov ich táto snaha oberá o množstvo energie. Materstvu a rodičovstvu obetujú takmer všetok svoj čas a na nič iné im nezostáva sila a chuť. Muži idú neraz bokom a z partnerského vzťahu sa stáva výlučne rodičovský. Komunikácia sa točí iba okolo detí. O tom, čo zažili v škôlke či v škole, čo im treba kúpiť, ako kakali, papali a spinkali. Medzi manželmi sa vytráca partnerská rovina komunikácie. Nevravíme, že muži sú tie najkomunikatívnejšie tvory, ale keď sa už na rozhovor dajú, potrebujú hovoriť aj o iných témach ako sú domácnosť a deti.