Tretia fáza - rozčarovanie
Je to obdobie, keď už spolu žijete nejaký ten rôčik. Spoznali ste sa do takmer miery, až si myslíte, že o partnerovi viete všetko a už vás nič nemôže prekvapiť. Občas si leziete vzájomne na nervy, prítomnosť toho druhého vám nemusí byť po vôli a začínajú sa aj prvé skutočné rodinné problémy. Je to zároveň obdobie, počas ktorého sa mnoho párov rozchádza.

Príliš kritizujete partnera?
Zdroj: Shutterstock
Príliš kritizujete partnera?

Štvrtá fáza - vytváranie skutočnej lásky
Ak ste sa prehupli cez tretiu fázu, pravdepodobne máte najhoršie za sebou. Tak ste sa zžili, že sa z vás stali nielen milenci, ale aj najlepší kamaráti. Síce vám občas ten druhý lezie poriadne na nervy, ale zároveň si neviete život bez neho predstaviť. Dostávate sa do štádia, keď vaša myseľ vníma skôr pozitíva vášho vzťahu a negatíva zatláča do úzadia. Uvedomili ste si, že je dôležité prijať partnerove nedostatky a naučiť sa s nimi žiť.

Piata fáza - Dvaja sú jedno
Uvedomili ste si hodnotu svojho partnera. S veľkou pravdepodobnosťou spolu žijete už desiatky rokov. Ste priam jedna duša. Naučili ste sa prekonávať spory a vybudovali ste medzi sebou silné spojenie. Žijete vo vzťahu, ktorý má pevné základy, a už prerástol do štádia, keď si môžete povedať, že žijete s láskou svojho života a rozdelí vás až smrť.