Pokiaľ ste v novom vzťahu alebo ste spolu krátko začiatky sú krásne, chuť na sex skoro stále a čas si predsa nájdete. Vášeň je silná zbraň a keď je prítomná, nie je o čom. Tento článok je ale pre tých, ktorí už čo-to preskákali a sex by aj chceli, ale stále je v programe niečo iné.

Na jednej strane žiadna romantika a náruživosť, na druhej strane racionálny prístup, ktorý môže zachrániť celý sexuálny život. Predstavte si to takto: pár spolu žije v dlhoročnom vzťahu, možno majú aj dieťa, pravdepodobne obaja pracujú. Majú svoje koníčky, on večer cvičí, ona ide na jogu, ďalší deň večer pracuje, on má stretnutie s kamarátom, iné dni sú obaja unavení a takto to môže byť celý týždeň. A sex tam miesto nemá. Lebo dokonca aj reálne nie je kedy. Po dlhom dni tú spontánnosť niekedy v sebe ani nemáte a radšej si dáte horúcu sprchu. Môžete si ju dať spolu, ale opäť nie je chuť. A zrazu sa ocitnete v nejakom začarovanom kruhu, kedy zistíte, že ste už mesiac nemali sex.

.
Zdroj: Shutterstock

Páry, ktoré plánujú majú lepší sexuálny život

Aby sme nehovorili len tak do vetra, samozrejme to máme podložené aj štúdiou. Tentoraz nie americkí vedci, ale tí nemeckí zistili, že... Sexuálna spokojnosť u párov s plánovaných sexom je vyššia a sex lepší. Štúdia z univerzity v Bochume hovorí jasne. Zverejnili ju aj v časopise Journal od Sex Research, čo by jej malo dávať väčšiu váhu. Každopádne, oslovili takmer tisíc párov, prevažne v dlhoročných vzťahoch, čo bola pointa. Hovorili o svojom sexuálnom živote, o nových skúsenostiach, vášnivosti, ohľaduplnosti v posteli, emocionálnej stabilite, ale aj o svedomitosti. Výskumníci predpokladali, že tí vášniví a experimentátorskí budú viac spokojní. Opak bol pravdou.