V máji všetko kvitne a rozvoniava, ak k tomu prirátame bozk pod májovou čerešňou, môžete mať až gýčovo krásnu svadbu. Tento rok ale v rúškach. Mnohé páry však od májových termínov odrádza dávna povera: Svadba v máji - do roka máry.

Dnes je našťastie iná doba
Tvrdenie, že májová nevesta si líha na máry, siaha do starých čias, keď ešte naše babičky a prababičky robili na poli. Žena, ktorá sa vydala v máji a hneď otehotnela, sa v rizikovom prvom trimestri podieľala na najťažšej robote na poli. Najskôr jej hrozilo, že príde o dieťa. Pri pôrode v krutej zime často vznikali komplikácie, ktoré sa niekedy končili smrťou matky i dieťaťa.

Keltský lásky čas
Máj ako mesiac lásky si vymysleli ešte Kelti. Sviatok Beltine - noc z 30. apríla na 1. mája, mala pre nich magickú moc. So sviatkom sa spájala tradícia ohňov. Staré ohne sa uhasili a zapálil sa nový, ktorý znamenal víťazstvo nad nocou a zimou. Oheň a dym mal očistnú silu a chránil zdravie. Časť uhlíkov si každý Kelt odniesol domov, aby si mohol zapáliť nový oheň. Kelti sa počas tejto noci venovali láske a iným radovánkam.