Nerobte to poza chrbát partnera
Prežili ste so svojím ex dlhšie obdobie, preto je pochopiteľné, že máte pocit, ak ste práve niečo zažili, že to pochopí iba on, lebo vás pozná. No ak sa budete obracať iba na neho, nedáte svojmu terajšiemu partnerovi šancu, aby vás spoznal. Vedľa vás teraz stojí on, a preto sa pozrite na tieto situácie aj jeho očami. Zvážte, kedy je naozaj vhodné obrátiť sa na expartnera. A ak to už urobíte, nerobte to tajne, poza chrbát vášho súčasného partnera.

Dovolili by ste si to robiť aj pred vašou polovičkou?
Pri kontaktovaní vášho ex platí jednoduché pravidlo. Ak máte čisté svedomie, určite nebudete mať problém posielať druhej osobe správy aj vtedy, keď sedíte vedľa svojej polovičky. Je férové informovať ho o tom, respektíve opýtať sa ho, či by mu to vadilo. Dôležité je porozprávať sa o tom a urobiť kompromis.

Prečo to vlastne robíte?
Dôležité je, aby ste si položili túto otázku. Očakávate od expartnera aj odpovede? Pozeráte každú chvíľu na mobil, či vám príde od neho odpoveď? Myslíte na neho viac ako na súčasného partnera? Máte väčšiu potrebu podeliť sa s problémami alebo zážitkami s ex ako s partnerom? Ak je to tak, zbystrite pozornosť. Je to znak emocionálnej nevery.

Článok pokračuje na ďalšej strane >>>