Rozdiel je v tom, či to daný vzťah ustojí alebo vzdá. Či sú partneri presvedčení, že musia vyvinúť aktivitu, aby problémy prekonali alebo sa radšej vzdajú, lebo to aj tak nemá cenu. Ak sa rozhodnete prekonať problémy spoločne, verte, že vás neskôr nedokáže len tak niečo rozdeliť.

Zabúdanie na dôležité veci
Táto fáza sa určite netýka obdobia zamilovanosti, ale prichádza neskôr. Čím sú páry spolu dlhšie, tým viac vnímajú jeden druhého ako samozrejmosť, a preto zabúdajú na mnohé drobné, ale nesmierne dôležité momenty. Pochvaly, komplimenty, objatia, prejavy náklonnosti, flirtovanie či ocenenie jeden druhého, to všetko sa v určitej fáze vytratí. Pre vzťah sú však práve tieto „drobnosti“ pohonnými látkami. Netreba zabúdať, že zdravý vzťah potrebuje aktivitu a pozitívne povzbudenie v každom okamihu.

Ignorovanie a nekomunikovanie
Akokoľvek desivo to znie, každý vzťah si určitým spôsobom musí prejsť fázou, pri ktorej je komunikácia trochu ťažšia. Jej následkom je niekedy tichá domácnosť či úplné ignorovanie partnera a neprihováranie sa mu. Ale to sú presne tie kľúčové momenty - či dokážete napokon nájsť spoločnú reč a prísť na to, ako riešiť problémy medzi sebou, alebo sa vzdáte. Mali by ste pochopiť, že ignorovanie a nerozprávanie sa nie sú riešením. Radšej zmeňte taktiku a pokúste sa každý konflikt si vysvetliť.