Pocit, že sa nemáte o čom rozprávať
Vzťah na diaľku prináša so sebou jedno veľké riziko – minimum spoločných zážitkov. Práve preto sa môže u jeho protagonistov vyvinúť pocit, že im chýbajú témy na konverzáciu. Ak sa chcete vyhnúť trápnemu tichu pri telefonovaní, pripravte si vopred aspoň 10 otázok, na ktoré sa partnera chcete spýtať. Zároveň si pripravte aspoň 5 informácií, ktoré mu chcete o sebe a o tom, čo ste zažili povedať.

Naučte sa odlíšiť motivátory „hladu
Zdroj: Shutterstock

Výčitky, keď nereagujete ihneď
Ak žijete s partnerom, neraz sa stane, že vám napíše správu, ale keďže máte poradu, ste na aerobiku alebo v supermarkete na nákupe, tak mu odpoviete o pol hodiny a nič sa nedeje. Vo vzťahoch na diaľku však dochádza k tomu, že ak vám váš partner napíše a vy nezareagujete na správu najlepšie ihneď, máte na stole výčitky - že ho ignorujete, všetko je pre vás dôležitejšie, už si na neho neviete nájsť čas, či si neuvedomujete, že on je tam sám a čaká na vaše každé slovo a podobne. Potrebujete sa preto porozprávať o tom, že aj vy máte svoje záujmy či povinnosti a že sa mu snažíte odpísať len čo je to možné a že to nie je o ignorovaní. Ak vás má naozaj rád, pochopí to.

Rozhovory dlhé niekoľko hodín
Paradoxne, niekedy pár žijúci na diaľku sprevádzajú rozhovory, ktoré trvajú nekonečné hodiny. Mnohí v nádeji, že si vzájomnú absenciu vynahradia dlhými rozhovormi cez Skype či iný komunikačný prostriedok, zabúdajú na každodenný život. Lenže všetkého veľa škodí. Je dôležité nezabúdať ani na svoje povinnosti, aktivity a záľuby. To platí pre vás obidvoch.