Napriek tomu, že nemožno čakať niečo ako ideálne manželstvo, treba si uvedomiť, že niektoré veci v poriadku nie sú. Napríklad to, ak váš drahý neberie ohľad na vaše pocity.

Možno aj uverí, že naozaj preháňa a jej pocity nie sú v poriadku, no v konečnom dôsledku prestane mužovi rozprávať o tom, čo cíti a potrebuje, čo jej chýba. Časom to vie dospieť do štádia, že sa žena cíti úplne nepochopená a s partnerom už nevedia nájsť spoločnú reč. City ochladnú, z manželov sa stávajú už len spolubývajúci  a dochádza k odcudzeniu a následne často aj k rozpadu manželstva.

e
Zdroj: Shutterstock

Máte právo na svoje pocity
Žena, ktorá cíti, že jej partnera nezaujímajú jej pocity a že ju nechápe, neraz prijme presvedčenie, že chyba je v nej. Že asi zbytočne rozoberá a analyzuje všetko a že niektoré veci má v sebe radšej potlačiť, lebo nie sú až tak podstatné. Nerobte to! Máte právo na svoje pocity!

Máte právo byť nahnevané, ak vám váš drahý ublíži! Máte právo na jeho ospravedlnenie, ak sa voči vám dopustil niečoho nepekného, ak vás slovne či inak urazil! Ak si chcete udržať vzťah a manželstvo, nemávnite rukou nad tým, že váš partner nemá záujem rozprávať sa o vašich citoch a potrebách. Pozor na to, ak vám bude stále tvrdiť, že preháňate a