Občas ste prítulná ako mačiatko, inokedy výbušná ako sopka a viniť z toho iba hormóny sa už nedá. Z vášnivej dračice sa stala žena bez chute na čokoľvek, nielen na sex. Vedzte, že je to len o „nastavení“ vlastného sveta. A my vieme, ako budete opäť ako „nová“...

1. Nemáte chuť na sex
Ak už nie ste tá nespútaná posteľná divožienka, ale skôr si len plníte manželskú povinnosť, môže za to únava, narodenie dieťaťa, azda aj pohodlnosť. Pôrodom sa totiž váš sexuálny život nekončí. I keď možno naň dnes nechcete ani pomyslieť.

Môže za to:
U každého človeka nastávajú v priebehu života fázy, kedy jeho sexuálne libido výrazne klesne. Pokojne sa môžete vyhovoriť (aj keď nie úplne) na evolúciu. Jedným z vysvetlení je, že po pôrode detí sa vaša úloha z evolučného pohľadu skončila a musíte vychovať mláďatá. Samci zasa majú pud rozširovať svoje gény ďalej.

Vedeli ste, že so zníženou sexuálnou túžbou údajne bojuje 43 % žien a 31 % mužov?
Zdroj: Shutterstock

Čo ovplyvňuje túžbu
Produkcie sexuálnych hormónov a ich množstvo. Práve ich pokles spôsobuje hormonálne výkyvy ako aj zníženie sexuálnej žiadostivosti. Príčin však môže byť viacero. Od problémov vo vzťahu či v práci, cez stres až po zdravotné problémy.

Môže za to:
Menšiu chuť na nočné radovánky však môžete mať aj z jednoduchšieho dôvodu. S partnerom ste už pridlho a živočíšna túžba po intímnom spojení z vás akosi prirodzene vyprchala. Takmer polovica žien sa totiž priznáva k tomu, že po štyroch rokoch vzťahu už o pravidelný sex so svojím partnerom nemajú záujem.