Aj keď ste sa práve stali matkou svojho prvorodeného potomka – pretože mamičky s viacerými deťmi sa už týchto chýb zvyčajne nedopúšťajú – ste okrem „mamičkovania“ aj naďalej človekom so všetkým, čo k tomu patrí. A to znamená, že máte svoje potreby, ktoré síce musíte občas potlačiť kvôli dieťaťu, nesmiete sa ich však vzdať úplne. Čo to znamená?

Ako manipulovať s dieťatkom?
Zdroj: Shutterstock

Svet sa točí... nielen okolo bábätka
Celý svet sa nezastaví len kvôli vášmu bábätku. Práve naopak, naučte sa, že je to práve vaše dieťa, ktoré sa musí svojmu okoliu prispôsobiť, inak pripravíte seba i jeho o mnoho zábavy a zážitkov.

Každá čerstvá mamička potrebuje občas pomocnú ruku, a nie je to žiadna hanba. Aj keď ste sa rozhodli, že práve vy budete super mama, ktorá zvládne všetko, verte, super mamou nebudete vtedy, keď budú všetky plienky stáť v komínkoch, ale pre vaše dieťatko vám od stresu či únavu neostane energia ani len na malý úsmev. Požiadajte sebavedomo manžela, svokru, matku či priateľku, ktoré vám dávali tak dobromyseľne rady do života, aby ukázali v praxi, ako im to ide od ruky.