Lenže, často nemá odvahu riešiť nezhody rozchodom či rozvodom, ale zvolí si inú cestu - neveru. Paradoxom je, že túži byť pri nej pristihnutý. Pripadá vám to nelogické? Pre „páchateľa“ však nie je.

Zištné dôvody nevery
Podľa odborníkov špecializujúcich sa na vzťahy existujú tri hlavné dôvody, prečo chcú byť niektorí ľudia zámerne pristihnutí pri nevere. Paradoxné je, že sa to stáva výlučne vo vzťahoch, v ktorých je manželstvo v troskách a už neexistuje šanca ho zachrániť. Namiesto toho, aby sa partneri rozišli a našli korektný spôsob, investujú čas a úsilie do mimomanželského vzťahu. Samozrejme, majú na to zištné dôvody.

Strach požiadať o rozvod
Prvým dôvodom je, že partner, ktorý chce odísť zo vzťahu nevie, ako na jeho výzvu bude reagovať partner, ktorý sa rozísť nechce alebo neplánuje. Rozhodovanie o rozvode je preto pre neho náročné. Má obavu požiadať o rozvod, lebo sa bojí eskalácie napätia, emotívneho vydierania zo strany partnera, chodenia po poradniach a podobne. Nevera sa preto zdá ako ľahšia alternatíva, po odhalení ktorej nebude musieť absolvovať spomínané „povinné jazdy.“

d
Zdroj: Shutterstock

Hodiť zodpovednosť na toho druhého
Uchýliť sa k nevere môže byť aj lišiacky dôvod ako prenechať zodpovednosť za ukončenie vzťahu na partnerovi. Keďže málokto dokáže neveru odpustiť a prekonať, v konečnom dôsledku o rozvod požiada podvedený. Neverný partner sa „iba“ pošmykol, zišiel z cesty, ale ten druhý rozbíja rodinu, lebo sa chce rozviesť.