Nedostatok oxytocínu
Ako výhovorka tento argument určite neobstojí, ale vedci zistili, že pri budovaní dôvery a väzieb vo vzťahu zohráva nezastupiteľnú úlohu oxytocín. V jednom zaujímavom výskume podali skupine ženatých mužov injekčne oxytocín, zatiaľ čo druhá skupina dostala len placebo. Následne sa všetci muži zoznámili s mimoriadne atraktívnou ženou, pričom im povedali, že k nej môžu ísť tak blízko ako len chcú. Pokus potvrdil, že muži, ktorí dostali oxytocín sa od „volavky” držali ďalej.

Vek končiaci sa na číslicu 9
Človek, ktorý dosiahne 19, 29, 39, 49 či 59 rokov stojí pred novou dekádou svojho života. Ocitá sa na prahu bilancovania a prehodnocovania doterajšieho života, rozmýšľa o svojich rozhodnutiach a nad tým, čo všetko zameškal, čo mu ušlo a čo by ešte chcel zažiť. Práve to sú niekedy dôvody, ktoré vysvetľujú, prečo sa podľa viacerých štatistík končí vek neverníkov číslicou 9. Preto spozornite, keď sa blíži váš „Baťovský“ vek, aby ste neskôr nemuseli ľutovať krok, ktorý urobíte v návale bilancovania.

Neschopnosť žiť v monogamii
Odvekou témou v pánskych kluboch je diskusia o tom, či monogamia je pre človeka prirodzená alebo nanútená. Podľa niektorých vedcov máme neveru doslova v génoch, predovšetkým mužské pohlavie. Preto sú muži pri šírení svojich genetických informácií  ľahkovážnejší, disponujú niekoľkonásobne väčším počtom pohlavných buniek v porovnaní so ženami.