A vy sa pýtate, čo sa s ním stalo, prečo je zrazu takýto? Odpoveď vás možno nepoteší, ale chyba veľakrát nie je vo vašom drahom, ale vo vás.

Prečo za to môžete?
To, ako sa k nám druhí (teda aj partner) správajú, je odrazom nášho vlastného postoja k sebe. Ak sa neustále kritizujete, ponižujete, chýba vám sebavedomie a jednoducho si seba samú dosť nevážite, je ťažké očakávať od vášho partnera, že on si vás vážiť bude. Neraz je to tak, že žena ešte pred svadbou dovolí partnerovi veľa vecí – napríklad ho nechá ísť na pár dní s kamarátmi na žúr.

Toleruje mu pravidelné výlety do barov, nedá najavo svoj nesúhlas s jeho prístupom k financiám (ak trebárs veľa utráca alebo je naopak hrozný škrt) a podobne. Žena to toleruje často zo strachu, aby o partnera neprišla. Ten si však myslí, že je to tak v poriadku a po svadbe nemá dôvod niečo meniť. Ani potom, keď prídu deti. Obzvlášť, ak žena stále nepovie, že má s jeho správaním problém a len čaká, že on to pochopí sám.

Chyba veľakrát nie je vo vašom drahom, ale vo vás.
Zdroj: Shutterstock
Chyba veľakrát nie je vo vašom drahom, ale vo vás.

Zmeňte seba, potom sa zmení aj on
Ak ste sa teda ocitli v situácii, kedy máte pocit, že si vás partner dosť neváži, zamerajte sa na seba. Kedy ste si naposledy dopriali rozmaznávanie v podobe kaderníčky, masáže či sauny? Kedy ste naposledy vypadli z domu na dámsku jazdu s kamarátkami?