Podľa farby očí

Hnedé oči: Vzbudzujú dojem serióznosti a dôveryhodnosti. Potvrdzujú to aj mnohé výskumy. Napriek tomu sú pre mnohých „tuctové“ a hľadajú radšej ľudí s bledšími očami. Hnedé oči však hovoria aj o tom, že ich majiteľ má zdravé sebavedomie a verí svojim schopnostiam. Nemá rád prehry a tvrdo ide za svojím cieľom.

Modré oči: Najpopulárnejšie sú najmä výrazné modré oči. Tie „nebíčkové“ sú pre mnohých symbolom mladosti a bezstarostnosti. Ak sú výrazné v kombinácii s tmavými vlasmi, priťahujú pozornosť a pôsobia magicky a úprimne. Modré oči majú ľudia, ktorí sa radi riadia intuíciou a spoliehajú sa na vnútorný hlas. Sú to motivátori a ukážkoví manipulátori. Bledomodré oči, ktoré pôsobia skôr ako sivé, majú citliví a vnímaví ľudia. Sú skvelí poslucháči a dobrí radcovia.

Viete o tom, že najväčší dopyt je po modrých kontaktných šošovkách?
Zdroj: Shutterstock
Viete o tom, že najväčší dopyt je po modrých kontaktných šošovkách?

Zelené oči: Ak sa zadívate na muža so zelenými očami, pravdepodobne ide o nepredvídateľného, tajomného a zmyselného človeka, ktorý si dokáže druhých omotať okolo prsta. Má charizmu, ale mnohí ho nepovažujú za veľmi dôveryhodného. To by však musel mať čistozelené oči bez akýchkoľvek iných farieb a takých ľudí je na svete žalostne málo.

Zmes farieb: Mnoho ľudí má práve takéto oči. Sú zvyčajne optimistickí a až prehnane veselí. Ak vo farbe očí prevláda hnedá, máte pred sebou priateľského človeka. Ak zelená farba, môže ísť o špekulanta.