Myslite na to, že všetko raz prebolí a vy môžete prežiť krásne obdobie, aj keď ste zrazu single. Nehrajte sa však pred celým svetom na šťastnú, keď to tak necítite. Okaté divadielko nikoho o vašom šťastí nepresvedčí. Chce to zlatú strednú cestu...

1. Ak vám to pomôže, vyčistite si hlavu a najmä sociálne siete od spoločných fotiek a spomienok. Expartner, ktorý vás sklamal alebo podrazil, je už minulosťou, prečo sa s ním teda akokoľvek stotožňovať? Zároveň je to jasný signál, že máte jednu etapu života za sebou.

2. Keď ešte nemáte deti alebo vám, naopak, už odrástli, žijú samostatne, a tak vás doma nikto nečaká, uvedomte si, že rozchodom nastal čas na zmenu. Zájdite s kamarátkami na kúpalisko, do kina alebo len tak na kávičku. Pomáha to a určite sa zabavíte.
Naša rada: Ak tesne po rozchode budete písať na sociálnych sieťach statusy o tom, že prežívate najšťastnejšie obdobie v živote (ale chcete tým len nahnevať expartnera), nikto vám to neuverí. Vítané sú neutrálne fotky z výletov alebo rodinných stretnutí.

Naučte sa byť šťastná sama so sebou a vychutnávajte si slobodu – aspoň dočasne.
Zdroj: Shutterstock
Naučte sa byť šťastná sama so sebou a vychutnávajte si slobodu – aspoň dočasne.

3. Ak mu chcete stoj čo stoj dokázať, že jeho odchod vás ani trochu nezasiahol, robte so s mierou. Časté ukazovanie dobrej nálady vám nikto nezožerie, najmä ak to tak nie je. Preto sa vystríhajte „vešaniu“ vysmiatych fotografií a statusov na svoju sociálnu sieť, keď ste to doteraz nerobili. Je to len snaha upútať a dokázať, že vám odchodom vlastne spravil službu.