Na čom stroskotalo vaše manželstvo?
Nech vás už k rozvodu priviedlo čokoľvek, stala sa niekde chyba. Istú časť viny na sebe iste nesú obe strany. Manželstvo je cestou, na ktorej neustále zbierame nové skúsenosti a učíme sa na chybách (aj tých vlastných). V zime sme mali zamrznuté aj myšlienky. Obyčajne sa nám tieto pochmúrne mesiace nechce nič vybavovať. S jarou prichádza aj väčšia aktivita. Aj preto sa jarné mesiace stávajú pre rozvodových právnikov tie najproduktívnejšie.

Keď len teplo a slnko nestačí
Vyskúšali ste už naozaj všetko, a napriek tomu ste sa ocitli v neľahkej situácii, kedy pred vami stojí rozvod. Ak to naozaj nie je nevyhnutné, zahoďte strach a majte na pamäti, že je lepšie vyriešiť problémy čo najskôr a začať nový život čo najlepšie. Nesnažte sa zabudnúť na všetky starosti a hádky s manželom iba preto, že vykuklo slnko. Keď je pekné počasie, máme lepšiu náladu a tendenciu každému na svete odpúšťať. Váš vzťah je ale ten istý, len v žltom.

Nesnažte sa zabudnúť na všetky starosti a hádky s manželom iba preto, že vykuklo slnko.
Zdroj: Shutterstock
Nesnažte sa zabudnúť na všetky starosti a hádky s manželom iba preto, že vykuklo slnko.

Rozvodom strácame životného partnera, ktorý nám mal byť oporou. Iste cítite veľkú prázdnotu, možno aj úľavu. Všetko je mimo svoje bežné koľají a je jasné, že už nič nebude také, ako bývalo. Je to nový začiatok a musíte sa na neho pozerať ako na nový štart, do ktorého vstupujete skúsenejšia a zrelšia. Urobte si bilanciu svojich chýb a prestaňte sa s nimi ďalej trápiť. Toto je uzavretá kapitola.

Bez viny a výčitiek sa dokáže rozísť skutočne len málokto, ale aj keď vami tieto negatívne emócie zametajú, nenechajte sa nimi rozožrať úplne, lebo sa vám stane, že zatrpknete. A to je predsa počas leta to najhoršie, čo sa vám môže stať. V lete by mal človek žiť, užívať si. Nebyť doma, nesedieť a netrápiť sa žiaľom. Zaplietli ste sa s tým nesprávnym. A možno nie prvý raz. Ale už neplačte and rozliatym mliekom.

Rozchod na krajíčku...
Možno aj vy riešite podobný problém a hľadáte odpoveď na otázku, či zostať alebo odísť, či je lepší vrabec v hrsti alebo holub na streche. Zamyslite sa, či váš vzťah plný rozchodov a návratov, prísľubov a druhých šancí, nie je len výsledkom strachu z nového vzťahu. Berte ohľad na to, že čím skôr vyriešite tento problém, môžete si začať užívať leto, po karanténe.