Konverzácia s Alenkou bola plná srdiečok a pusiniek! V mozgu sa mi úplne zatmelo, to poníženie a bolesť v srdci sa nedali vydržať. Keď vyšiel zo sprchy, všetko som sa neho vychrlila. Nezapieral, naopak. Priznal, že sa zamiloval do kolegyne z práce a nevedel, ako mi to má povedať. Naše plány do budúcnosti sa kompletne zrútili a ja som nevedela, čo mám robiť. Len tak si zbaliť veci a odísť? Po štyroch rokoch ideálneho vzťahu?

Zahľadel sa do kolegyne
Zdroj: Shutterstock

Keď na druhý deň odišiel z práce, začala som sa ničiť myšlienkou, ako si spolu hrkútajú v práci a v hlave sa mi zrodil plán pomsty. Nedokázala som sa zmieriť s tým, že už pre neho nič neznamenám. Že je tu iná žena a ja si mám zbaliť kufre. Rozmýšľala som, čo by ho najviac zabolelo, ako mu najviac ublížim. Pozrela som na Marošovu zbierku CD. Bola ohromná, miloval ju. Najskôr som mu ich chcela všetky nahádzať do vane a pustiť vodu a saponát, ale tak krutá som byť nedokázala.

Napokon mi napadlo niečo lepšie. Dala som si pohár prosecca a nasledujúce dve hodiny som strávila tým, že som všetky CD povymieňala do iných obalov. Ani jedno z cca 500 kusov nezostalo v pôvodnom obale. Bol to neopísateľný pocit. Jediné, čo ma mrzelo bolo, že neuvidím výraz jeho tváre až zistí, že má pomiešaných všetkých interpretov. Ale čo už, veď upratať mu s radosťou pomôže jeho Alenka.