Toto jeho poznanie je v súčasnosti aktuálnejšie než kedykoľvek predtým. Byť „single“ nadobúda v čase našej sociálnej izolácie úplne nový rozmer. Znamená byť sám so sebou v jednom priestore 24 hodín denne. Inšpirujte sa spolu s nami, ako zvládnuť túto niekoľkotýždňovú „one man show“ plnohodnotne a s vlastným obohatením.

Odborníci sa nie vždy zhodnú v názore. Skôr je to rarita, no k súčasnej situácii radia väčšina rovnako. Mimoriadne dôležité je mať režim. Ľudovo povedané, neopustiť sa. Pobyt doma síce môže zvádzať k tomu, aby nastal chaos, no vy tomu musíte odolať. Rovnako ako vyjedaniu chladničky po desiatej hodine večer. Vypracujte si svoj plán a držte sa ho. Vstávajte o tej istej hodine, plánujte si aktívne i oddychové aktivity. Tu sú niektoré z nich:

Mimoriadne dôležité je mať režim. Ľudovo povedané, neopustiť sa
Zdroj: Shutterstock
Mimoriadne dôležité je mať režim. Ľudovo povedané, neopustiť sa

Spoločenský kalendár nemusí koronavírus zastaviť
Viaceré prieskumy ukazujú, že pocit osamelých ľudí vo svete narastá. Len napríklad v takej Británii, podľa národnej štatistiky, žije s pocitom chronickej osamelosti približne 2,4 milióna ľudí. Výskumy spoza veľkej mláky zasa ukazujú, že mimoriadne osamelou sa cíti generácia Z, teda mladí ľudia do veku 22 rokov. Faktorov je viacero, životný štýl, a s tým spojené komplikované vzťahy, medzi ne jednoznačne patria. Danej skutočnosti určite nepridáva ani aktuálna situácia vo svete, kedy izolácia ešte narastá. Práve preto je viac ako dôležité neuzatvárať sa do seba, ale naplánovať si pravidelný sociálny kontakt.

Vo svete i u nás doma sa stávajú stále populárnejšími virtuálne párty a stretnutia. Nebojte sa toho ani vy. Nabite si svoj spoločenský kalendár pravidelnými stretnutiami aj keď ste celý čas doma. Stačí mať k tomu smartfón alebo počítač. Teraz, keď máme viac času, je ideálny čas ozvať sa starým priateľom, širšej rodine a samozrejme, všetkým tým, s ktorými by ste sa inak stretli vonku na pive, pri poháriku vína, v kine či na bytovej párty. Odvážnejší sa môžu pustiť do virtuálneho randenia. Síce to bude prostredníctvom displeja, ale zabaviť sa môžete rovnako kvalitne. K tomu dobré občerstvenie a vyberaný outfit. Teda aspoň jeho vrchná časť. Predsa len, tú je vidieť.