Aj toto zaberá
Ak sa vám rituál s kadidlom nepozdáva, pomôcť vám má obyčajný ocot. Zopár kvapiek vlejte do vody a nábytok ním poumývajte. Nezabudnite aj na kľučky na dverách či šuplíkoch. Ocot by mal byť tiež neodmysliteľnou súčasťou prvého prania zdedeného oblečenia. Stačí, keď do prania pridáte zopár kvapiek.

Pozor na toto!
Zdroj: shutterstock
Pozor na toto!

Vyhoďte ich
Zlý vplyv na vás môžu mať aj nefungujúce či rozbité veci a to ste si ich ani nemuseli zadovážiť v starožitníctve. Rozbité poháre, riady, ale aj nefungujúce elektrické spotrebiče či hodiny, vraj podobne ako upíri nasávajú energiu bez toho, aby zanechali jedinú kvapku pozitívnej energie.

Tohto sa stráňte

  • Veci, ktoré súvisia so smrťou – Mali by ste zabudnúť na veci, (aspoň ich nemať vystavené v obývačke na čestnom mieste), ktoré patrili mŕtvemu. Ak sa ich nechcete z akéhokoľvek dôvodu vzdať, uložte ich aspoň do krabice tak, aby ste ich nemali na očiach a neboli ste neustále v ich blízkosti.
  • Opotrebované veci – majú rovnakú negatívnu energiu ako veci po mŕtvom. Zabudnite teda na staré papuče, hrnček bez uška či odbitý tanier. Všetko, čo už doslúžilo, odpudzuje šťastie a privoláva chudobu. Rovnako nebezpečný je vraj aj starý kalendár, alebo taký, na ktorom ste zabudli pretočiť stránku.
  • Nebezpečné starožitnosti – hovoríme o veciach starších ako 30 či 40 rokov. Majú silnú energiu – a žiaľ nie vždy pozitívnu. Tie, čo ste si kúpili zo starožitníctva, majú v sebe pohltené emócie bývalých majiteľov. A práve tu je pes zakopaný. Ak bol ich život nešťastný, plný sklamaní a bolesti, ich negativitu do seba vstrebali.

Pozor na toto: Obzvlášť nebezpečné vraj je, keď kúpite zo starožitníctva staré zrkadlo a prírodné kamene. Mohli patriť ľuďom s magickými schopnosťami.

Starožitný nábytok (skriňa či toaletný stolík), ktorého súčasťou je aj zrkadlo, vraj môže byť tiež nebezpečný. „Jeho“ zrkadlo totiž videlo mnoho tvárí a „nasiaklo“ do seba obrovské množstvo okamihov. Tak ovplyvňuje energiu každého priestoru, v ktorom je umiestnené.