Odborníci na bioenergiu tvrdia, že mnohé stariny v sebe nesú negatívnu energiu, ktorej ich musíte zbaviť. Stačí, keď si „prežili“ ťažké obdobia či smrť svojho majiteľa. Ak ju neodstránite, môže sa vraj preniesť na vás.

Energia starých vecí
Veštci ale aj psychotronici a odborníci v oblasti ezoteriky veria, že staré, nepotrebné veci sú zdrojom zlej energie, aj keď vraj nie je vždy výrazne negatívna. Niekedy ich môžete použiť na vytvorenie talizmanov - napríklad prsteňov a príveskov. Vravia totiž, že energiu starej veci tvorí náš prístup k nej. Najnegatívnejšiu majú tie, ktoré sú opustené a zabudnuté. Priťahujú zlých duchov a prinášajú biedu.

Máte z nejakej starej veci zlý pocit? Zbavte sa jej. Najlepšie urobíte, keď ju spálite. Ak to nejde, aspoň ju rozbite na malé kúsky a vyhoďte.
Zdroj: shutterstock
Máte z nejakej starej veci zlý pocit? Zbavte sa jej. Najlepšie urobíte, keď ju spálite. Ak to nejde, aspoň ju rozbite na malé kúsky a vyhoďte.

Čo na to feng-šuej
Staré veci sú aj podľa názoru majstrov feng-šuej nabité negatívnou energiou, tak ich odporúčajú zo života odstrániť. Tvrdia, že zlú energiu priťahujú a ona následne programuje váš život.
Filozofia výučby feng-šuej má našťastie jedno známe pravidlo: všetko nové je náhradou za staré. Lebo negatívna energia spôsobuje choroby a nedostatok energie Qi alebo jej stagnácia, neumožňuje dosiahnuť úspech v podnikaní ani v práci.

Očista...
Najhoršia negatívna energia sa vraj nachádza v starom nábytku, o ktorom nič neviete. Ak sa ho napriek tomu nechcete vzdať, lebo ste ho kúpili napríklad v už spomínanom starožitníctve, od cudzej energie ho očistite. Vyskúšajte napríklad kadidlo. Má ísť o najjednoduchší spôsob, nie vždy však funguje. Lebo obzvlášť v neznámom starom nábytku sa môžu skrývať sily oveľa hroznejšie ako obyčajná negatívna energia.