Helena si našla frajera, o ktorom si spočiatku myslela, že je ten pravý. Ondrej bol k nej pozorný, neustále chcel byť v jej blízkosti, ochraňoval ju a urobil všetko, čo jej videl na očiach. Najskôr jej to lichotilo, po čase jej už jeho prílišná horlivosť prekážala. Začala sa mu vyhýbať, lebo ho bolo v jej byte zrazu „priveľa“ a to spolu ešte ani nežili.

Helena vraví: „Viem, že to nerobil náročky, ale fakt, že chcel byť neustále pri mne, mi naháňal hrôzu. Potrebovala som byť aspoň na chvíľu sama, užiť si aj súkromie. Odísť niekam, kde by ma nevidel a vychutnávať si samotu. Preto som si vypínala mobil a utekala pred priateľom do lesa. Keď som sa po niekoľkých hodinách vrátila domov, čakal ma pred vchodovými dverami s výčitkou v očiach...“ Nechcel ju kontrolovať, len strážiť. Jeho prílišná snaha však bola hlavný dôvod na rozchod. Helena potrebovala mať pocit, že má aj vlastný život. Strážny anjel v podobe chlapa, o ktorom si myslela, že je ten pravý, do jej života nepatril...

Je ho priveľa?
Podľa psychológov aj prílišná snaha vzťahu škodí. Keď má jeden z partnerov pocit, že sa ten druhý ani len nevie „nadýchnuť“ bez jeho pomoci, môže nastať problém. Lebo mnohým ľuďom snaha byť svojmu partnerovi neustále k dispozícii a splniť mu všetko, čo mu vidí na očiach, začne prekážať.

Naša rada: Ak máte pocit, že vás manžel či partner obmedzuje, nemlčte o tom. Povedzte mu, že vám to prekáža. Dôležité je, ako mu to poviete. Ak neokrôchane, že chcete mať od neho na čas „voľno“, môže to byť o posledný klinec do vášho vzťahu.