Je veľa vecí medzi nebom a zemou, pre ktoré nemáme vysvetlenie. Ľudia odnepamäti verili v bohov, stvoriteľa či silu prírody a vesmíru. Ani dnes sa na tom veľa nezmenilo. Ešte aj ten človek, ktorý tvrdí, že je neveriaci a nehlási sa ku žiadnej viere či cirkvi, aj ten má určité duchovné potreby, ktoré chce nasýtiť. Navyše, ak vám do života prídu vážne problémy, začnete hľadať pomoc – na internete, medzi známymi aj v literatúre.

Stačí, aby ste uverili jednej teórii, ktorá vám v takom rozpoložení dáva zmysel a začnú k vám prichádzať ďalšie. Môžete mať dokonca pocit, že ste konečne precitli a získali ste nový životný rozmer, novú duchovnú cestu či zmysel života.

Vylepšujete seba alebo niekoho konto?

A tu prichádzajú k slovu rôzne učenia a ich propagátori. Celé skupiny ľudí, ktorí sa združujú na sociálnych sieťach alebo sa aj stretávajú osobne a doslova hltajú nové informácie. Na webinároch a workshopoch samozrejme nie je nič zlé. Ani na samovzdelávaní či rôznych alternatívnych metódach, ako si vylepšiť zdravie a zjednodušiť život. Má to však veľké ALE...

Niektorí z týchto duchovných a osvietených ľudí si z dôverčivosti a nešťastia urobili ohromne výnosný biznis. Za ich rady a semináre si zaplatíte. Niekedy sú to malé sumy, ale pravidelné, inokedy jednorazový poplatok s rôznymi bonusmi, ktoré vás namotajú na ich „služby“ ešte viac.