Milenecká ruka desne bolí!
Ako sa ku svojmu partnerovi večer v posteli túlite? Obyčajne si mu ľahnete na prsia pod zdvihnutú ruku, však? V takom prípade stačí iba niekoľko minút na to, aby sa mu úplne odkrvila horná končatina. Keď zaspí rýchlo, zrejme si po prebudení nebude cítiť až polovicu tela. Jednu časť hrude mu totiž bude privaľovať vaša kilová hlava a tlačiť na cievy pod pažou. Zvyšok končatiny je hodiny a hodiny bez správneho prekrvovania.

Ak to s touto polohou preháňate a odkrvujete partnerovi ruku príliš často a na príliš dlho, z obyčajného mravenčenia v ruke by mohol vzniknúť aj vážnejší problém. Navyše, mnoho párov spí podobne aj v opačnom garde. Niektorí muži sa tiež radi túlia ženám pod pazuchu. A tá ju musí predsa zdvihnúť hore, aby sa k nej vošiel. Čo to znamená? Že si nebudete cítiť pre zmenu ruku vy!

Všímate si, že máte aj cez deň čoraz častejšie stŕpnuté ruky, stuhnuté zápästie, strácate cit a silu? Ak nejde o nočné trápenie počas spánku a mileneckú ruku, pravdepodobne môže ísť o Syndróm karpálneho tunela. Tento syndróm patrí medzi najčastejšie ochorenia poškodzujúce ruku a postihuje najčastejšie ženy! Vzniká pri opakovanom preťažovaním ruky.