Hovoríte si, že už vám dochádzajú nápady, ako si tieto spoločné chvíle spestriť? Poradíme vám zopár tipov, ktoré zaberajú na deti, nech už sú v akomkoľvek veku.

drevene hracky
Zdroj: DaDaboom

Všetky objekty, hračky a učebné pomôcky, ktorými je dieťa obklopené majú dôležitý vplyv na jeho vývoj, lebo prostredníctvom nich objavuje svet. Jednoduchšie si pamätá informácie a prirodzenejšie spája súvislosti. Každé obdobie detského vývinu nesie v sebe určité charakteristiky, a preto je dobré trošku si pomôcť výberom správnych hračiek určených na voľnočasové aktivity. Vtedy dieťa nemá pocit, že sa niečo učí. Dokáže si tak formou zábavy osvojiť rôzne nové zručnosti.

Praktickí pomocníci pre najmenších z dreva
Už od útleho detstva deti neustále učíme rozpoznávať rôzne predmety. Najprv sú to farby, tvary, objekty, neskôr zase vysvetľujeme význam slov, písmen, čísel a informácií. Učenie vôbec nemusí byť nuda. Najlepšie spravíte, ak ho spojíte priamo s hrou. Zabavíte sa pri tom všetci a deti sa na tieto aktivity budú opakovane tešiť. Pre maličkých „lezúňov“, ktorí začínajú chodiť je dôležité vybrať praktické hračky, ktorými spojíme príjemné s užitočným – zaujmú aj pomôžu. Ideálnou voľbou sú hračky z dreva, ktoré sa opäť tešia veľkej priazni rodičov.