Rozmýšľate, kam sa podeli všetky kamošky? Prečo sa okruh vašich známych po tridsiatke začal výrazne zmenšovať? Zdá sa vám ťažké udržiavať priateľstvá z mladosti a získať nové priam nemožné? Poďte sa s nami pozrieť na to z iného uhla, možno zmeníte názor.

Kto je osamelý najviac
Verili by ste, že najosamelejší sa necítia seniori, ale ľudia v produktívnom veku okolo 50 rokov? Ak to zoberiete zo ženského hľadiska, je to pochopiteľné. Deti odrástli, vnúčence ďaleko, a keď sa k tomu pripočíta rozvod... Spoloční priatelia sú preč, kamarátky zo školy sa rozutekali a rôzne známosti z práce a z čias, keď ste sa venovali najmä rodine, sú veľmi povrchné. Áno, najhoršie to majú ženy bez partnera a detí. Ale nie je to práve naopak? Veď ak patríte do tejto skupiny, zároveň máte aj najviac času a potrebnej energie prispôsobiť sa niekomu inému.

Zákon (starej) príťažlivosti
Je logické, že vás to ťahá k ženám s rovnakým životom a osudom. No ak máte deti a rodinu, môže vzniknúť problém, že nikdy nebudete mať na seba čas. Deti, nákupy, domácnosť, návštevy starých rodičov... Kedy by ste asi tak mohli ísť s kamarátkou na kávu, však? Toto je obdobie, keď ste definitívne prišli o väčšinu priateliek zo študentských čias. Zalovte v pamäti, ktorá vám chýba najviac, buďte aktívna a opäť ju nájdite.

Možno už patrí do skupiny s odrastenými deťmi, možno má za sebou aj rozvod a všetko do seba zapadne. Bude mať čas vybehnúť s vami na obed, keď sú deti v škole. Prísť na kávičku v nedeľu alebo v hociktorý deň, keď sa to bude hodiť vám. Dokonca vás prichýli na príjemný relax v sobotu večer, keď sa vám podarí utiecť od rodiny. A nebojte sa, že by ste ju zneužívali. Aj ona z toho bude mať benefity, lebo má, naopak, priveľa času a málo možností, kde stretnúť spriaznenú dušu. Najlepšia kamarátka nemusí mať rovnaký život, dokonca ani podobnú povahu. Vlastne je oveľa lepšie, ak sa dopĺňate.

Článok pokračuje na ďalšej strane >>>