Ak chcete mať kopu spoločných zážitkov, určite neseďte s vnúčatami celé dni pred televízorom. Radšej sa s nimi vyberte do prírody, na výlet či k jazeru, alebo spolu vyplejte od buriny hriadku v záhradke. Dôležité je, aby ste čas trávili spolu a čo najviac na čerstvom vzduchu.

Bazén na dvore
Ak máte záhradku a varujete malé vnúča, poľahky ho zabavíte s vodou, lebo deti ju zbožňujú. Oproti drahým a preľudneným kúpaliskám je lacnejšou alternatívou nafukovací bazén. Kúpite ho takmer všade, a keď do vody vhodíte zopár plastových hračiek, určite sa nebude nudiť.

e
Zdroj: Shutterstock

S dedkom na ryby
Rybačka môže byť pre každého chlapca jeden z najsilnejších letných zážitkov. Pobyt pri vode je nielen upokojujúci, ale môže aj všeličo naučiť. Pre staršie vnúčatá bude vzrušujúca nočná rybačka spojená s opekačkou a so stavaním stanu. Takýto zážitok určite ocenia aj pubertiaci.

V záhradke
Čo pre vás znamená lopotu, pre dieťa môže byť zábava. Stačí, ak mu dovolíte okopať vlastnú hriadku zeleniny či podvečer popolievať kvietky a poriadne sa pri tom zamokriť a zašpiniť. Nechcite ich mať ako zo škatuľky. K pobytu v záhrade patrí aj trocha blata.

Výlet do lesa
Je jedno, či bývate v meste alebo máte chalúpku na kopaniciach. Deti určite ocenia, keď sa s nimi vyberiete do lesa. Vezmite so sebou dostatok vody a nejaké maškrty. Výlet do lesa je zárukou, že sa vnúčatá ani chvíľku nebudú nudiť. Výlet do lesa môžete spestriť hľadaním lesných plodov, stopovaním zvierat a krátkym piknikom.