Či už je to obetavá pomoc medzi vami - rodičmi pri domácich prácach, alebo len dôstojné zaobchádzanie s partnerom. Čím viac je totiž v rodine nedorozumení, hádok, stresu a napätia, tým skôr sa začnú tieto negatívne emócie prejavovať aj na deťoch, ktoré rady po rodičoch opakujú.

d
Zdroj: Shutterstock

Sex pred deťmi?
Aj to je prejav lásky. Ak sa milujete pred bábätkom, nemusíte sa tak kontrolovať, ako keď vám pred dverami do izby stojí a načúva prváčik. Z počutého môže mať pocit, že otec mamu bije alebo znásilňuje. Je pravda, že bábätko so sebou prináša abstinenčné príznaky pre oteckov, ktorí dlhý čas nemali s matkou dieťaťa sex. Najväčšie komplikácie môžu vznikať práve s deťmi vo veku okolo päť rokov. Tie sú zvedavé, v noci nemôžu spávať a vy ste prichytení pri čine.

Láska všade okolo
Čím častejšie sa bude v rodine niesť atmosféra pohody, tak sa k sebe budú správať aj vaše deti. Mali by ste venovať viac času spoločným obedom, vychádzkam, spoločenským hrám. Záleží aj na veku detí. S puberťákmi sa nedá príliš rodinkárčiť. Zažívajú totiž obdobie rebélie, osamostatňovania sa.

s
Zdroj: Shutterstock

Deti vidia v rodine vzory. Ak budete každú nedeľu spoločne obedovať, verte tomu, že aj vaše deti začnú mať podobnú tradíciu a nikdy nevynechajú spoločné papanie za jedným stolom. Ak bude lásku k vaším deťom prejavovať len ich pestúnka, lebo vy máte veľa práce a robíte kariéru, môže sa stať, že váš vnúčik tiež nebude „poznať“ dostatočne svoju mamu alebo otca, ktorý sa pôjde v práci do noci roztrhať.