Či už po sebe nechá váš partner zdvihnutú dosku na toalete, vytopenú kúpeľňu, alebo z neho „odpadávajú“ špinavé kusy bielizne, aj takéto maličkosti môžu vyvolať nekonečné hádky. Nemusíte sa s nimi naučiť žiť. Možno stačí privrieť jedno oko alebo mu dohovoriť...

1 Neporiadok
Nie je to problém každého, ale väčšina z chlapov si na čistotu okolo seba príliš nepotrpí. Počnúc zapáchajúcimi ponožkami, ktoré sa povaľujú kade-tade po byte, cez nevyhodený téglik od jogurtu až po neustlanú posteľ. Lenže čo vás vytáča do nepríčetnosti, to mužom vôbec nemusí prekážať.
Čo urobiť?
Manželskú drezúru, no tá môže byť zdrojom hádok. Chcete žiť v harmonickom vzťahu? Potom to chce kompromis. Ak ten váš nehádže ponožky priamo pod posteľ, máte šancu ho aspoň trochu prevychovať. Buďte však diplomatkou.

Chcete mužovi prehovoriť do duše? Urobte to rýchlo a dôležité informácie mu povedzte v prvých dvoch vetách.
 

2 Vytopená kúpeľňa
Aj keď priemerný muž strávi v kúpeľni oveľa menej času ako bežná žena, dokáže ju za pár minút zmeniť na nepoznanie. Kaluže vody na podlahe, nezmytá pena zo sprchovacieho šampónu a mnoho iných „pozostatkov“ spod sprchy, ale aj mokrý uterák ledabolo prevesený na sušiaku. Koho by to nevytočilo?
Čo urobiť?
Majte pevné nervy a radšej mu neustále vysvetľujte, že vlhkosť uterákom nesvedčí a podlaha sa tiež neutrie sama. Zrejme neuspejete, ale možno bude mať snahu po najbližšom sprchovaní po sebe aspoň trochu poupratovať.