Čo je v ponuke?
Na rozdiel od dovolenky pri mori, kde sa zvyčajne „opekáte“ niekde na pláži a občas zájdete na nejaký fakultatívny výlet, dovolenka na Slovensku (ak ju chcete prežiť aktívne), je o plánovaní. A musíte vedieť, kde čo hľadať. Hory, vodopády, hrady, zámky, kaštiele, jazerá, múzeá, kúpaliská, farmy... Všetkého je dostatok a bonusom je, že za tým nemusíte letieť lietadlom. Často stačí sadnúť na bicykel alebo si obuť trekingové topánky.

Je lacnejšia
Ak sa nevyberiete do 4-hviezdičkového hotela, na Slovensku môžete dovolenkovať lacnejšie. Môžete využiť bývanie v penziónoch či v súkromných chatách. Nie je problém prenajať si aj celý objekt, teda máte nielen súkromie, ale keď sa vás nazbiera na ubytovanie viac (dve aj viac rodín), zaplatíte za bývanie menej.

Dovolenka na Slovensku je tá najlepšia.
Zdroj: Shutterstock, Archív
Dovolenka na Slovensku je tá najlepšia.

Výhody:

  • Máte viac súkromia.
  • Chaty sú viac-menej zárukou domáceho prostredia.
  • Zvyčajne si so sebou môžete zobrať domáce zvieratko.
  • Lokalitu si vyberiete presne podľa svojho gusta.

Nevýhody: Ak očakávate all inclusive služby ako v 5-hviezdičkovom hoteli niekde v Egypte, zabudnite na ne. Počas pobytu na chate si varíte aj upratujete sami.

Dovolenka na Slovensku je tá najlepšia.
Zdroj: Shutterstock, Archív
Dovolenka na Slovensku je tá najlepšia.

Je prívetivejšia
Výhodou dovolenky na Slovensku je aj miernejšie leto. Ak sa vyberiete niekam do hôr, vždy nájdete trochu tieňa alebo sa môže ísť schladiť do niektorej z jaskýň. Dovolenka v horúcich prímorských destináciách veľa prírodného schladenia neponúka.

Je pestrejšia
V porovnaní s pobytovým zájazdom v niektorom z prímorských rezortov, kde sa začnete skôr či neskôr nudiť a jedlo vám začne chutiť až po pár dňoch, na Slovensku máte viac možností. Strava je taká ako u vás v kuchyni a nemusíte sa obávať tráviacich ťažkostí.