Sme doma, jeden druhému na očiach 24 hodín denne: Spoznajte jeho reč tela

Slová môžu byť vždy zavádzajúce, ale telo nikdy neklame! V aktuálnej domácej karanténe si jeden druhého viac všímame.. a čo si na partnerovi teda všímať?

Pozitívna reč tela
Je usmievavý, hrá sa s obočím a chce upútať vašu pozornosť? Dotýka sa ešte k tomu vášho ramena alebo chrbta? Tým naznačuje záujem. Keď sa k vám navyše nakláňa, aby bol bližšie, a chce vás počúvať, aj to jasný dobrý signál. Aj spôsob, akým vám podáva či drží ruku napovie veľa. Ak je úchop pevný a nie rybací či drevený, partner je priamy, nič na vás nehrá.

Negatívna reč tela

Keď odvracia oči alebo so sebou šije, či má špičky chodidiel odvrátené iným smerom a nie k vám, nudí sa s vami a nemá záujem. Ak sa človek správa týmto spôsobom, hoci hovorí na vás, vedzte, že ho zaujíma iba on sám a nie váš názor a odpoveď. A chce čo najskôr ujsť. Interakcia s takýmto človekom nie je príjemná. Pocítite to, ani nebudete vedieť prečo, povie vám to podvedomie.

Sme doma, jeden druhému na očiach 24 hodín denne: Spoznajte jeho reč tela

Osobnostný indikátor
Čítanie reči tela je dokonalá veda. Ale pozor, nie všetky signály sú na betón. Čím lepšie osobu, s ktorou komunikujete poznáte, tým lepšie pochopíte, prečo sa tak či onako správa. Indikačný faktor je, keď sa správa inak, než obyčajne. Majte však na pamäti, že je veľa signálov, ktoré vnímame ako klamstvo, no v skutočnosti to môžu byť len známky nervozity alebo úzkosti.

Iná kultúra
Existuje mnoho kultúrnych vplyvov na vnímanie reči tela. Napríklad u nás je úplne normálne, aby si človek preložil nohu cez nohu aj pri biznis stretnutí, no na Strednom Východe by to bola urážka, pretože tam je hrubé správanie ukázať niekomu chodidlo alebo svoje topánky.

Autor: bb
Foto: Shutterstock