Paradoxne mávajú erotické sny častejšie ženy ako muži. O ex-partnerovi sa vám môže snívať už len preto, že si na neho občas spomeniete, chýba vám alebo máte na bývalý vzťah pekné spomienky. Lenže erotické sny odzrkadľujú aj to, na čo myslíte v podvedomí – čo by ste chceli robiť aj v skutočnosti, ale nemáte na to odvahu.

Sen o bývalom

  • Ak ste mali „mokrý“ sen so svojím bývalým, ale prebudili ste sa vedľa súčasného partnera, nepodliehajte panike. Sen nemá nič spoločné s vaším ex, to si len mozog posplietal myšlienky a vznikol z toho sen. Môže to však naznačovať, že vo vašom súčasnom vzťahu chýba vášeň alebo po niečom tajne túžite, ale neodvážili by ste sa o tom rozprávať.
  • Ak sa vám sníva s bývalým partnerom, môže to podľa psychológov znamenať aj to, že nemáte spracovaný a uzavretý svoj posledný vzťah. Buď sa teda zmierite so snami, v ktorých sa „stretnete“ so svojím ex, alebo sa pokúsite sama pred sebou starý vzťah nadobro ukončiť.
  • Keď ide o čisto sexuálnu záležitosť, možno vás nenapĺňa váš terajší intímny život. To, že sa vám sníva práve s expartnerom, v tomto prípade nehrá žiadnu úlohu. Váš mozog ho len „použil“, lebo ho má v akejsi databáze.
  • No ak sa vám s bývalým priateľom sníva opakovane, zbystrite pozornosť. Takéto sny naznačujú, že ste sa s rozpadom starého vzťahu ešte úplne nevyrovnali (a je jedno, že ste sa nevideli aj celé roky). Do istej miery je pre vás tento človek stále dôležitý, preto sa k vám vracia aspoň v podobe vzrušujúcich snov.

Ak práve nemáte partnera, pouvažujte nad tým, či bol sen len „nešťastnou“ náhodou, alebo sa vám expartner vkráda do snov, lebo ste sa nepreniesli cez rozchod a v myšlienkach sa k nemu neustále vraciate.