Budete viac počúvať svoju intuíciu
Možno ste niekde hlboko vo svojom vnútri dávnejšie tušili, že niečo nie je v poriadku, no pre pokoj vo vzťahu ste sa snažili tieto myšlienky potláčať. Teraz však viete, že nabudúce by ste mali svoju intuíciu počúvať viac, pretože by vás uchránila pred zdĺhavým neriešením problémov.

Na čo si dávať pozor a nerobiť to
Možno ste spravili niečo, čím ste váš vzťah pochovali. Neuvedomovali ste si, že by to mohlo partnera zraniť. Skôr ste konali ako uvažovali. Rozchod vám otvorí oči a vašu empatiu.  V budúcom vzťahu už budete múdrejší, všímavejší a ohľaduplnejší.

Pochopíte, že nie je namieste tolerovať niečo, čo sa vám nepáči a s čím nesúhlasíte
Medzi základné piliere každého zdravého vzťahu patrí tolerancia. Netreba si ju však zamieňať so slepou poslušnosťou a súhlasiť aj s tým, čo je vám proti srsti. Tolerovať neznamená obmedzovať sa. Keby ste vo vzťahu jednoznačnejšie vyjadrili, čo sa vám nepáči, možno by ste skôr dokázali riešiť problémy. Dnes už viete, že v budúcnosti nebudete tolerovať nič, čo by vás zraňovalo.

Financie vedia narobiť veľké problémy v manželstve, najmä ak sa o nich nekomunikuje. Preberajte spolu všetky investície, mesačný rozpočet i dlhy a hľadajte riešenie spolu. Zdroj foto: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Zistíte, čo od partnera chcete
Po rozchode už viete, čo vám vo vzťahu prekážalo, čím vás partner frustroval a práve vďaka tomu máte teraz jasnejšiu predstavu, koho alebo čo vo vzťahu hľadáte. Stroskotaný vzťah vás dokáže naučiť, kedy a ako robiť kompromisy, kedy na niečom trvať a kedy zas ustúpiť.