Prečo ste sa vlastne rozišli?
Páry sa rozchádzajú z rôznych dôvodov. Niektoré sú menej vážne, iné sú vážne dosť. Prečo sa skončil váš vzťah? Išlo o niečo, čo s odstupom času vnímate ako malichernosť? Alebo vás rozdelili úplne protichodné názory na zásadné veci, prípadne jeho nevera či nejaká závislosť?

Nahnevaný pár sa háda.
Zdroj: shutterstock

Pokiaľ išlo o takéto zásadnejšie veci, radšej si svoju túžbu po obnovení vzťahu s vaším ex naozaj dobre premyslite. Neverte tomu, že sa to nejako zmení, utrasie a podobne. V takomto prípade je lepšie obrátiť list a počkať si na niekoho lepšieho. Inak sa môžete opäť popáliť a zbytočne strácať čas s niekým, s kým to vôbec nemá zmysel.

Prečo ho vlastne chcete späť?
Ďalšia otázka, ktorú si položiť je, prečo vlastne chcete byť opäť s vaším ex? Niekedy je za tým len pocit samoty a nezvyk z toho, že už nie ste spolu. Obzvlášť, ak váš vzťah trval dlho a ak ste spolu trávili veľa času, prípadne ste spolu aj žili, môže byť ťažké zvyknúť si na samotu.

Chce to nejaký čas. Ak je len toto dôvod, prečo by ste chceli svojho ex späť, hoci vám to neklapalo, skúste radšej vydržať, nájsť si nejaké záujmy a koníčky, aby ste vyplnili voľný čas a nemuseli na neho stále myslieť. Pokiaľ však máte pocit, že bol ten pravý, že váš rozchod nebol správnym krokom a že ho stále milujete a váš vzťah má nádej, potom to možno stojí za pokus.