Trend nosenia šnúrok odštartovali práve známe osobnosti, tak čoskoro začalo šnúrku okolo zápästia nosiť čoraz viac ľudí. V mnohých kultúrach a náboženstvách sa červená šnúrka okolo ruky nosí ako ochranný symbol alebo talizman. V súčasnosti je však táto prax spojená najmä s kabalistickým judaizmom a niektorými osobnosťami. 

Stylish,Man,Wears,Wrist,Wooden,And,Leather,Bracelets
Zdroj: Shutterstock

Jednou z najznámejších osobností, ktoré nosili červenú šnúrku okolo ruky, bol slávny americký kabalistický rabín a autor kníh o kabale Yehuda Berg. Berg popularizoval kabalistickú prax nosiť červenú šnúrku ako ochranný symbol a v súčasnosti ju nosia mnohé jeho zverenkyne, medzi ktorými sú napríklad už spomínaná Madonna, ale aj herečka Demi Moore, speváčka Britney Spears, herečka Lindsay Lohan a mnohé iné.

Gigi Hadid, Leonardo DiCaprio aj Sarah Jessica Parker s obľubou nosia talizmany, ktoré im majú priniesť šťastie, úspech a ochranu.
Zdroj: Getty Images

Je však dokázané, že nosenie červenej šnúrky naozaj funguje? Je len náboženským symbolom, ale aj má účinky pred nebezpečenstvami alebo zlými silami a svojho nositeľa naozaj ochraňuje?