Hrebeňom Malých Karpát

Je to stredne náročná trasa dlhá až 94 kilometrov. Prejdete ňou od bratislavskej Koliby až na Košariská. Trasa vedie hrebeňom Malých Karpát, zvládnuť ju môžete len s dobrou kondíciou. Rozhodne však ide o jednu z najlepších horských trás v okolí hlavného mesta.

Vážska cyklomagistrála

Jej trasa spája Hlohovec so Strečnom a cyklisti ju častujú prívlastkom ľahká. Prechádza tromi krajmi – Trnavským, Trenčianskym a Žilinským – a vlastne kopíruje umelo vybudovaný kanál Váhu od jeho začiatku až po koniec. Vďaka nej na úseku dlhom viac ako 130 kilometrov spoznáte celé Považie.

Bojnicko-dubnický okruh

Cyklisti ho napriek len 13 kilometrov dlhej trase považujú za ťažký, ale krásny pohľad na Bojnice stojí za to! Trasa je obojsmerná a prechádza naprieč lesom, preto si ju vyberte, len ak máte kvalitný horský bicykel. Pripravte sa aj na poriadne stúpanie, lebo okruh vedie do Šútovského sedla.

Gaderská dolina

Na tejto cyklotrase spoznáte krásy Turca aj sa poriadne zapotíte. Stredne náročná trasa sa začína aj končí v Blatnici. Vedie po asfaltovej ceste a počas 16 kilometrov dlhého výletu míňate Blatnický hrad. Nevýhoda je, že sa musíte rovnakou trasou aj vrátiť.