Narátajte do desať
Začneme najjednoduchšou radou. Ak nastane situácia, v ktorej sa necítite pohodlne, počujete niečo, s čím nesúhlasíte alebo cítite, že sa schyľuje k nepríjemnej výmene názorov, skôr, než niečo poviete, poriadne sa nadýchnite a rátajte do desať. Uvidíte, že ten najväčší hnev sa rozpustí a vy zareagujete pokojnejšie. Predídete tým zbytočnej hádke.

Ak ste sa narodili v 1 z 3 znamení, partner s vami bude mať čo robiť.
Zdroj: Shutterstock

Dohodnite sa s partnerom na signále STOP
Ak ste sa nechali uniesť a vtiahli sa do hádky, uvedomte si, že v nej nemusíte pokračovať až do eskalácie silného hnevu. Postačí, ak sa s partnerom dohodnete na konkrétnom signále, ktorému budete obaja rozumieť. Tento signál bude znamenať, že ste veľmi blízko bodu, kedy môžete stratiť trpezlivosť a povedať niečo, čo by ste neskôr ľutovali. Môže isť o nenápadné gesto, slovo alebo hocičo, čo vám obom bude vyhovovať a čo budete rešpektovať ako stopku.

Nesnažte sa za každú cenu v hádke vyhrať a poraziť partnera
Hádka by mala byť výmenou názorov, ktorá by mala spieť k nejakému vzájomnému kompromisu. Cieľom hádky nemá byť poraziť partnera a silou mocou vyargumentovať vlastný názor. Ak budete viesť hádku k spoločnej dohode a uvedomíte si, že každá minca má dve strany, predídete mnohým zbytočným konfliktom.

Nie všetko stojí za hádku
Sme jedinečné bytosti, a preto máme rôzne názory a mienky o veciach. Je úplne prirodzené, že sa čas od času naše rôzne názory a postoje stretnú. Sú ľudia, ktorí každý takýto stret vnímajú ako konflikt záujmov, a preto spolu bojujú a hádajú sa. Ak si uvedomíte, že v mnohých situáciách si môžete vyjsť v ústrety, dohodnúť sa na kompromisoch, pochopíte, že viaceré „problémy“ nestoja za to, aby ste sa kvôli nim s partnerom hádali.