Niektoré indície sú jednoznačné, iné môžu spustiť falošný poplach. Každopádne, je dobré o nich vedieť a s partnerom komunikovať. Platí, že čím vyššie štádium, tým ťažšia záchrana manželstva.

Prvé štádium
Prvá fáza prebieha v hlave. Už nie ste pre partnera tá, do ktorej sa zamiloval. Nemyslí už len na vás. Predstavuje si niekoho iného. Stále viac a viac si uvedomuje, čo mu na vás vadí. Všíma si iné ženy a porovnáva ich s vami. Bohužiaľ, často z porovnávania vychádzate ako tá, ktorá ťahá za kratší koniec. Hľadá nejakú formu úniku zo vzťahu. Muž o týchto myšlienkových pochodoch mlčí, preto zatiaľ nič netušíte.

Druhé štádium
Chlap začína „vystupovať“ von z vlastnej hlavy a prechádza do exteriéru. Začína tráviť čas s niekým iným. Zatiaľ je ňou očarený, obdivuje ju, páči sa mu, rád trávi čas v jej spoločnosti. Zamestnáva mu hlavu, no ešte stále je čas vycúvať. Ešte sa nič nestalo, no keď to chlap nezachytí včas, vycúvať bude náročné. Keďže partner začína byť mĺkvejší a zadumanejší,  v hlave vám skrsne myšlienka, či niekoho nemá.