Môže za to naša jedinečnosť, rozdielnosť pováh, hodnotových rebríčkov, prežitých skúseností a temperamentu. Čo je pre nás menšie zlo?

Vedieť či nevidieť?
Nevera je neustále preberaný jav a postrach rodín. Fenomén, o ktorom sa hovorí v každej súčasnej rodine. Predstavuje ťažkú skúšku nielen vzťahu samotného, ale najmä jednotlivca, ktorý sa v ňom nachádza. Rovnako pre neverníka ako aj podvedeného.

Čo tvrdia vedci
Zdroj: shutterstock

Keď sa o nevere dozvieme
Ak sa neverník prizná, z časti odbremení svoje svedomie. Automaticky potom veľká časť bremena prejde na nás. Nasleduje vo väčšine prípadov rozpad vzťahu a rodiny. Nech je pravda akokoľvek krutá, voči nám je to férovejšie. Môžeme potom riešiť situáciu a ísť ďalej, aj keď bolesť zo sklamania a zrady pretrváva dlho.

Ukončiť vzťah a začať odznova s niekým, kto si nás bude vážiť a milovať alebo odpustiť, ak si to neverník zaslúži. No potom naozaj odpustiť a neveru mu nepripomínať. Obidve riešenia sú veľmi ťažké. Rozhodnutie je na nás, lebo len my poznáme náš vzťah a partnera, teda aspoň si to myslíme, že poznáme. Niekedy zákutia ľudskej duše zostávajú po celý život neodhalené.