Vedci však na základe rôznych dlhotrvajúcich výskumov prišli s inými dôvodmi. Z výsledkov dokonca vyvodili závery, podľa ktorých sa dá predpovedať, ktoré páry sa skôr či neskôr rozvedú.

Kritický vek
Určiť vek partnerov, v ktorom sa páry najčastejšie rozvádzajú veru nie je najľahšia úloha. Štatistiky však nepustia a hovoria jasnou rečou. Vedeli ste, že najviac ohrozené sú manželstvá, kde mal jeden z dvojice 19 a menej rokov alebo 32 a viac rokov? Znamená to, štatisticky najmenšia rozvodovosť je u manželstiev, kde mali partneri od 20 do 31 rokov. Zdá sa, že vek nie „len číslo“, ako sa veľakrát hovorí.

Zamestnanie manžela
Prekvapivé výsledky vyplynuli z jednej štúdie, ktorú realizovali na Harvardskej univerzite v roku 2016. Zistili, že oveľa viac sa rozvádzajú dvojice, kde manžel nepracuje na plný úväzok. Ak sa nad tým zamyslíme, má to svoju logiku. V spoločnosti stále prevláda obraz muža ako živiteľa rodiny a stres, ktorý súvisí s neschopnosťou a nemožnosťou materiálne zabezpečiť rodinu negatívne vplýva na sebavedomie muža aj na pohodu v rodine.

Young couple having marriage problems
Zdroj: CandyBoxImages

Nedokončená stredná škola
Áno, aj vzdelanie má výrazný vplyv na mieru rozvodovosti. Štatistiky sa totiž celosvetovo zhodujú v tom, že najmenej rozvod ohrozuje dvojice, kde majú muž aj žena ukončenú vysokú školu. Naopak, rozvedie sa až zhruba 50 % manželstiev, kde jeden z dvojice nemá dokončenú ani strednú školu.