1. Ak ste doteraz nestihli zhodiť do plaviek, v auguste už veľa vody nenamútite. Nezúfajte, aj s pár kilami navyše budete vyzerať príťažlivo a šik. Stačí, ak si oblečiete správne kúsky, teda také, ktoré zamaskujú vaše nedostatky a zvýraznia prednosti. A práve to vám dodá poriadnu dávku letného sebavedomia.

letna dovolekja
Zdroj: Shutterstock

Chce to totiž zmenu! Ak ste zatiaľ nestihli „vyvetrať“ šaty, ktoré ste kúpili ešte na jar, sem s nimi. Nadišiel čas napraviť to a ukázať sa v pravom letnom móde. Doladiť sa do formy pomôže aj cvičenie a masáže. Hoci príliš neschudnete, budete sa cítiť omnoho lepšie. Hlavne si nevyčítajte nedokonalosť. Majte sa rada taká, aká ste.

2. Vylezte na slnko a užívajte si ho naplno. Nielenže vás opáli do zlatista a nabije energiou, ale podporí aj tvorbu hormónov „šťastia“. Myslite však na to, že ani so slnkom to neradno preháňať. Keď sa spálite, pokožka si to zapamätá. Medzi jedenástou a štrnástou by ste sa mali priamemu slnku vyhýbať. Poludnie si užite niekde v tieni. Oddychujte, čítajte knihu, lebo aj to patrí k letu.

letna dovolekja
Zdroj: Shutterstock

3. Pijete dostatok tekutín? Ak nie, mali by ste to okamžite napraviť. Počas horúcich letných dní, najmä keď s vyberiete na túru, by ste totiž mali vypiť 2 až 3 litre tekutín denne, najlepšie čistú pramenitú vodu, minerálku a čaj. Výsledkom bude nielen hebká pokožka, ale aj zdravší pocit, čistá hlava bez bolesti a lepšia nálada.