Využite spoločný čas v karanténe na počatie potomka

Dávno neplatí, že ženy sú tie, ktoré sú zodpovedné za počatie dieťaťa. Znížená plodnosť a neplodnosť sa dnes v rovnakej miere týka mužov aj žien. Dôvodov neplodnosti ženy či muža je viacero, u mužov k tomu prispievajú zlé výsledky spermiogramu a u žien sa najčastejšie spájajú s hormonálnymi faktormi. O neplodnosti začíname hovoriť vtedy, keď sa fertilnému páru počas jedného roka nechráneného sexu nepodarí otehotnieť.

Vedecké štúdie dokazujú, že problém s otehotnením môže byť spôsobený nedostatkom alebo zvýšenou potrebou vitamínu zo skupiny B komplexu – myo-inozitolu. Ak žena hneď na začiatku doplní inozitol do organizmu, ktorý prispieva k správnej funkcií vaječníkov, môže sa vyhnúť všetkým zbytočným stresom a neúspešnému snaženiu sa.

„Vitálnym spermiám napomáha správna kombinácia antioxidantov, aminokyselín a vitamínov, konkrétne myo-inozitolu, L – karnitínu, L – arginínu, zinku, selénu, vitamínu E a kyseliny listovej,“ upresňuje gynekológ MUDr. Jozef Španka. Inozitol sa vyskytuje v niektorých potravinách ako sú pomaranče, fazuľa či  melóny. Aby človek doplnil do organizmu optimálnu dennú dávku, musel by ich však zjesť pomerne veľké množstvo.

Využite spoločný čas v karanténe na počatie potomka

Dôležitý faktor menom ovulácia
Okrem dopĺňania inozitolov vo forme výživových doplnkov existujú aj vaginálne čípky na podporu plodnosti. Tieto sa aplikujú každý druhý deň počas obdobia ovulácie. Zavedené čípky vytvoria najpriaznivejšie podmienky na oplodnenie oocytov a podporujú pohyb spermií. Početná skupina žien však ani len netuší, kedy má ovuláciu.

„Môže za to aj fakt, že ju vôbec nemusíte spoznať, avšak ak máte mierne pobolievanie v podbrušku, občas spojenú so spottingom 2 až 3 dni a je to uprostred cyklu, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o spomínanú ovuláciu,“ upresňuje gynekológ MUDr. Jozef Španka. Ak si  ale chcete byť istejšia, môžete si ju jednoducho vypočítať – u pravidelného 28-dňového cyklu je to okolo 14. dňa cyklu, resp. lekári hovoria aj o období ovulačného optima, ktoré sa pohybuje u zdravých žien medzi 6. a 19. dňom cyklu. Ovulácia sa dá presnejšie zistiť aj z ovulačného testu. Nie je to krásny spôsob, ako podporiť otehotnenie prirodzenou cestou?

Vaša cesta k podpore prirodzeného počatia
Pátrajte v lekárni po výživovom doplnku, ktorý obsahuje spojenie myo-inozitolu a kyseliny listovej. Pre mužov túžiacich po potomkovi pomôže výživový doplnok obsahujúci spojenie myo-inozitolu a antioxidanotov. Novinka na trhu sú aj  vaginálne čapík, ktoré vytvárajú optimálne podmienky pre podporu oplodnenia vajíčka. Uľahčujú migráciu spermií k vajíčku, čo zyšuje pravdepodobnosť oplodnenia a tehotenstva vytváraním priaznivých podmienok pre funkčnosť spermií pri snahe o spontánne počatie.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu nemusíte nikam chodiť a môžete si jednotlivé produkty kúpiť v online lekárni napr. www.drmax.sk.

Viac informácií o produktoch nájdete na www.akootehotniet.sk.